Новини листопад
НОВИНИ ЛИСТОПАДА
9 листопада - День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.
Традиційно у нашому ліцеї відбулися заходи, присвячені Дню української писемності та мови, це зокрема мовне рандеву "Мова - свята перлина народу" для учнів 8-11 класів.
Українці – стародавній народ, а мова їхня багатша і всеосяжніша, ніж персидська, китайська, монгольська і всілякі інші, тож плекаймо та розвиваймо НАШУ РІДНУ УКРАЇНСЬКУ МОВУ.
9 листопада ми відзначаємо День української мови та писемності. Пропоную долучитися до фотоквесту! 8 днів ви отримуватимете нове завдання.
14 листопада - У рамках проведення місячника морально-етичного виховання, бібліотекар Шегера Яна Вікторівна провела фото-виставку на тему родинних фотографій «Про що розповість сімейний альбом», для учнів початкової школи.
18 листопада - У рамках відзначення Міжнародного Дня Толерантності (16листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей,розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу у Славгородському ліцеї з 14 по 18 листопада 2022 року проходив Тиждень Толерантності.
18 листопада для працівників громади відбувся тренінг "Емоційне виснаження: як впоратися? ". Представник U-LEAD Олександра Кудрик надала цікаві рекомендації та поради як діяти під час емоційного виснаження та що робити, щоб цього не сталося.
20 листопада - Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності,спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Миру нашим дітям!
21 листопада - в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
21 листопада, у День гідності й свободи, українців та весь демократичний світ закликають пов'язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка, щоб підтримати опір на окупованих територіях.
Про це повідомляється у пресрелізі руху громадянського спротиву "Жовта стрічка", який виник навесні 2022 року в Херсоні майже одразу після того, як його захопили російські війська, і швидко поширився на інші окуповані території, зокрема у Бердянську Енергодарі, Луганську, Новій Каховці, Криму та окупованих містах Донеччини.
Відтак на знак підтримки й вдячності до всіх, хто не зламався під російським тиском, у День гідності та свободи спільнота "Жовта стрічка" закликає увесь світ долучитися до флешмобу.
Дякую всім, хто взяв участь у флешмобі, а особливо Давиденку Максиму, Волковій Марії, Татарченко Анастасії, які займалися монтажем відео. Бажаємо всім міцного здоров'я без шкідливих звичок!
Голодомор в Україні визнаний геноцидом на законодавчому рівні і в судовому порядку.
Історики називають причиною голоду репресивну політику хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада. Таким чином влада хотіла упокорити українців, остаточно ліквідувати спротив режиму та боротьбу за відродження власної державності.
В Україні та в усьому світі у цей день люди традиційно запаллять свічки у вікнах — на знак пам’яті та пошани до мільйонів українців, які загинули внаслідок геноциду.
У Славгородському ліцеї з метою виховання здатності кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників, виховання патріотів своєї держави, ознайомлення учнів з трагічним минулим нашого народу, до Дня пам’яті жертв Голодомору класними керівниками було проведено уроки пам’яті та години спілкування під загальним гаслом «Україна пам’ятає»
Бібліотекар Шегера Я.В. організувала виставку книг до дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та виховний захід для учнів початкових класів «Голодомор 1932-1933 рр. Незабутні сторінки історії.»