Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 21 common:people_all_forms

Співпраця з батьками

Date: 1 березня 2023 о 21:23, Refreshed 16 березня 2023 о 16:54

Виховує все: люди, речі, явища,

але перш за все, люди.

З них на першому місці — батьки і педагоги. 

 А. Макаренко 

Партнерство і співпраця з батьківською громадськістю у справі становлення особистості учня

Головним принципом співпраці всіх учасників освітнього процесу є принцип дитиноцентризму, тобто орієнтація на потреби учня. Освітній процес ґрунтується на співпраці педагогів, батьків та учнів. Саме взаємодія в межах трикутника «учень-учитель-батьки» створює простір для сучасної ефективної освіти. В основу співпраці між усіма учасниками освітнього процесу мають бути покладені принципи педагогіки партнерства як складника концепції «Нова українська школа» (НУШ):

  • повага до особистості;
  • доброзичливість і позитивне ставлення;
  • довіра у відносинах;
  • діалог– взаємодія– взаємоповага;
  • розподілене лідерство(проактивність, право вибору та відповідальність за нього, горизонтальність зв’язків);
  • принцип соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов’язань, обов’язковість виконання домовленостей).

Взаємодія між усіма учасниками освітнього процесу ґрунтується на принципах рівноправності, толерантності, академічної доброчесності, неприпустимості булінгу та психологічного насильства. Співпраця має відбуватись на засадах обов’язковості розгляду пропозицій сторін; пріоритету узгоджувальних процедур; прозорості, відкритості та гласності; обов’язковості дотримання досягнутих домовленостей; взаємної відповідальності сторін. Дії та поведінка всіх учасників освітнього процесу в шкільному просторі та поза ним ґрунтуються на повазі до прав людини, прав дитини та дотриманні чинного законодавства України.

Співпраця школи і батьків – основа виховання дітей

Діти, вчителі, батьки – три незмінних складових, на яких тримається і завжди буде триматись школа. Діти поспішають до школи, щоб отримати міцні знання, дізнатись про досягнення науки, техніки, мистецтва, опанувати закони моралі та життя у суспільстві, навчитись поважати людей, цінувати життя і здоров’я. Вчителі використовують різні методи і форми роботи, впроваджують інноваційні технології навчання, застосовують мультимедійні засоби, для того, щоб учні отримали необхідні знання. А батьки завжди звертаються до школи за порадою, підтримкою щодо виховання  дітей.

Без співпраці, взаєморозуміння та взаємопідтримки між школою та батьками неможлива ефективна робота навчального закладу. Саме тому у нашому закладі тісна співпраця між педагогічним колективом та батьківською громадою базується на укладеній угоді про співпрацю між школою-колегіумом, радою батьків та лідерами учнівського самоврядування. Відповідно до цієї угоди розроблено план спільних дій. У закладі  працює рада школи, піклувальна рада. Координаційна рада, до складу якої входять педагоги, батьки та лідери учнівського самоврядування, опікується питаннями профілактики правопорушень серед дітей та підлітків. У школі систематично проводяться загальношкільні та класні батьківські збори, засідання загальношкільного та класних батьківських комітетів. Завдяки матеріальній допомозі батьків, у закладі створені комфортні умови для навчання, розвитку та виховання учнів. Адже сучасні, затишні кабінети, коридори, бібліотека, їдальня, новий кабінет інформатики та всі шкільні приміщення відремонтовані та оснащені завдяки допомозі батьків. Тому весь педагогічний колектив, адміністрація та директор завжди щиро дякують батькам за розуміння і допомогу!

У нашому закладі, завжди відкритий для спілкування з батьками та дітьми консультаційний пункт соціально-психологічної служби. У школі проводиться діагностування, анкетування серед батьків, на основі чого планується подальша робота, враховуються всі побажання батьків щодо покращення роботи закладу. Звичайно, найкращі результати дає індивідуальна робота з батьками, тому що і адміністрація школи, і класні керівники завжди готові до діалогу, з розумінням ставляться до всіх проблем, які інколи виникають у шкільному житті.


Батьківські збори: шлях до партнерства та співпраці

Comments:
Only authorized users can leave comments.